Katalog

Povolené filtry:

VIVANEL PRESTIGE

Zákaznická sekce

Sledujte nás na Facebooku

VIVANEL PRESTIGE

VIVANEL PRESTIGE  Počet produktů: 10

Představujeme Vám prestižní řadu od Vivian Gray VIVANEL PRESTIGE NEROLI A GINGER

Neroli se získává parovodní destilací nebo enfloráží z květů pomerančovníku hořkého.

Patří k nejdražším éterickým olejům, pokud se dělá pomocí enfloráže. Hořký pomerančovník rose do výšky až 10 m. Jeho plody se ale nekonzumují a jsou menší než u pomerančovníku sladk...

Představujeme Vám prestižní řadu od Vivian Gray VIVANEL PRESTIGE NEROLI A GINGER

Neroli se získává parovodní destilací nebo enfloráží z květů pomerančovníku hořkého.

Patří k nejdražším éterickým olejům, pokud se dělá pomocí enfloráže. Hořký pomerančovník rose do výšky až 10 m. Jeho plody se ale nekonzumují a jsou menší než u pomerančovníku sladkého. Olej z něho byl v 17. století pojmenovaný na počest italské princezny z Neroli, která milovala vůni tohoto oleje, voněla si s ním rukavice a přidávala ho do koupele. Tak si získal olej popularitu mezi italskými dámami. V Benátkách pro něho měli využití i při morových epidemiích a při horečce. Hlavními složkami tohoto esenciálního oleje jsou alfa-pinen, alfa terpinen, beta-pinen, kamfen, farnesol, geraniol, indol nerol, linalool, linalylacetát, methylantranilát, nerolidol a nerylacetát.

Působí antibakteriálně, antidepresivně, snižuje hypertenzi, funguje na problémy zažívacího systému, jako tonikum jater a slinivky břišní, tonizuje žilní stěny, pomáhá lepší vyrovnanosti nervového systému. Je užitečný při únavě, depresích, obavách, používá se na bronchitidu a zánět pohrudnice, při špatné funkci jater, na hemeroidy a křečové žíly. Éterický olej z neroli zahání depresivní stavy, napomáhá zlepšit pozitivní vnímání světa, působí afrodiziakálně, zmírňuje potravinové otravy, je vhodný proti nachlazení, je dobrý proti nadýmání, zlepšuje funkce žlučníku, zlepšuje pigmentové skvrny. Nic nezkazíme ani tím, pokud po něm sáhneme při infekcích močových cest či křečových stavech. Funguje dezodoračně. Zvyšuje také chuť k jídlu. Pokud to s ním nepřeženeme, může ale mít i hubnoucí efekt.

V kosmetice se velmi osvěčil  pro vrásčitou a citlivou pleť, je ale vhodný pro všechny typy pokožku. Pleťová voda z neroli se těší velké oblibě. Své nenahraditelné místo má neroli i v parfemářství.

U prestižní řady je NEROLI doplněn o atraktivní vůni GINGER /Zázvor/.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek